Aktuality a lezecké akce

Vydařené červnové akce

Červen byl pěkně nabitý akcemi a lezením, díky všem instruktorům a díky Vám všem kdo jste se zúčastnili 😉

Lezecký den na Studeneckých skalách (5.6.2022)

Parádní nedělní akce s velkou účastí. Pro některé to bylo první seznámení s lezením na opravdové skále, určitě náročnější a těžší než na stěně, ale také opravdovější, v přírodě a s krásnými výhledy. Všichni to zvládli výborně a každý si odnesl silný zážitek. A i když ten zážitek není celý růžový, trochu bolí a trochu se třeba bojíme, nahoře po vylezení cesty na to všechno zapomeneme a později, zpětně pak zjistíme, jak moc nás to úsilí a překonání sama sebe posunulo dál. Díky všem lezčatům, že se chtějí hýbat, lézt a užívat si čas v přírodě s kamarády, dává nám to motivaci a chuť pro přípravu dalších dobrodružství.

Každý účastník „zájezdu“ měl svůj příběh a zapojil se různě, třeba prvňáček Fíla parádně četl úkoly při úvodní stopované, Kuba si vylezl celou cestu kterou loni nedokončil (Fantomas 5), malá Stelinka překonala strach ze spouštění, s Klárkou jsme zavzpomínali na její „trápení“, když s námi byla před 4 lety na skalách poprvé, tehdy tam byla i nějaká slzička, včera lezla všechny cesty s přehledem a užívala si je, odměna za snahu a trénink, skvělá věc do života no a další a další příběhy, prostě super. Doufáme, že se k nám zase brzy přidáte a vyrazíme spolu za dobrodružstvím, čeká na nás totiž doslova za rohem 😉 těšíme se na další akci 😉 díky…

Mini lezecké odpoledne 

V úterý 14.6 vyrazila do skal naše nejmenší pavoučí drobotina. Pro většinu to bylo první seznámení s opravdovým lezením v přírodě. Vyrazili jsme na Panskou skálu v údolí Hradiska u Jablonného. Všichni se do lezení vrhli s nadšením a s novou výzvou se popasovali parádně. Všechny již naučené dovednosti ze stěny tak mohli směle využít na skále a všichni jsme si užili parádní odpoledne v přírodě, všetně procházky pod skálu. Vše jsme zakončili táborákem a buřtíky. Díky všem rodičům za pomoc a ochotu se s dětmi protáhnout na čerstvém vzduchu, zase někdy na viděnou….

Středa 15.6. – Polezení ve skipi

Opáčko a rychlé polezení ve středu před závody, nejen pro závodníky, bylo super. Každá skupinka měla hodinku a během ní jsme zmákli dynamickou rozcvičku, rozlezení, cestu na obtížnost, rychlost a pár boulderů. Super, díky všem kdo měli chuť se hýbnout 😉

Lezecké závody Monkey Cup – Česká Třebová –

V sobotu 18.6 vyrazila banda bláznivých pavouků omrknout českotřebovskou venkovní stěnu a trochu si u toho zazávodit 😉 Závodilo se opět v lezecké všestranosti (rychlost, bouldering, obtížnost) a jednalo se o druhý díl poháru Monkey Cup. Pavouci bojovali udatně a každý si zkusil svoje limity a zjišťoval, co mu jde a nebo kde ještě v tréninku přidat. V nejmenších kategoriích U8 a U10 se nám dokonce podařilo ukořistit několik cenných kovů. Pochvala ale patří všem, kdo měli kuráž změřit síly s jinými lezci, pustit se do neznámých cest na vysoké stěně, na které nikdy nelezli a povykouknout ven z komfortní zóny. Respekt patří i všem starším závodníkům, kteří sbírají zkušenosti mezi velkou konkurencí na hodně těžkých cestách a stejně do toho nebojácně jdou, díky za to Kačko, Klárko i oba Kubové. Velký dík patří také rodičům, kteří pomáhali na místě, jelikož to byl dlouhý den, tak i těm co děti vypravili, namazali svačiny a nebáli se nám je svěřit 🙂 V neposlední řadě díky a respekt horolezcům z České Třebové za super organizaci, pěkné cesty a celkově super zvládnuté závody! 🙌🧗‍♂️

Aktuality a lezecké akce na červen 2022:

V červnu bychom rádi do skal a také na závody 

Neděle 5.6. (náhradní termín v případě špatného počasí 12.6.) – Lezecký den na Studeneckých skalách. – sraz ráno v 9:30 u Podskaláku na Studeném (doprava vlastní, nebo spolujízda). – do cca 15h lezení atd. na skalách, poté přesun na horní hřiště na Studeném (za kravínem) k ohýnku, opékání, slackline atd..cca do 17h. – prosíme o nahlášení účasti zde – přihláška Lezecký den

Příspěvek 250,- (půjčení vybavení, instruktoři, buřtík na oheň, pitný režim). Co s sebou?: Helmu (na kolo nebo lezeckou), sportovní oblečení a obuv, svačinu, láhev s pitím (během dne doplníme).

Pro koho? – Pro všechny kroužky, kromě lezecké školičky, ta bude mít svoje lezecké odpoledne.

Instruktoři: Miloš, Monika, Ditka, Leoš

Úterý14.6.– Mini lezecké odpoledne – Lezecké odpoledne pro naše nejmenší.

Sraz v Jablonném nad Orlicí u koupaliště v 15h – přesun na nedaleké skály v Hradiskách. První krůčky na skalách, hry v přírodě, slack line….konec cca 18:30.

Po lezení plánujeme udělat ohýnek, prosíme přineste si svoje oblíbené dobroty na oheň, každý dle svých chutí 

Příspěvek 100kč (půjčení vybavení, instruktoři)

Co s sebou?: Helmu (na kolo nebo lezeckou), sportovní oblečení a obuv, svačinu, láhev s pitím.

Přihlášení prosíme emailem.

Pro koho? – Lezecká školička pondělní a úterní skupinka.

Instruktoři: Monika, Ditka, Milda,

Středa 15.6. – Polezení ve skipi. – pojďme si společně jen tak zalézt, někteří potrénují na závody, někteří si vylezou pár cest nebo bouldrů, osvěžíme si jištění atd.

Sejdeme se tedy ve Skipi v následujících časech dle skupin 

15:00 – 16:00 : pondělní skupinka Páji a Monči (chodili v pondělí od 17h)
16:00-17:00: úterní skupina lezení 2 (chodili v úterý od 16:15)
17:00 – 18h: středa, lezení 3 (chodili středa od 15:30)
18:00 – 19h: středa, lezení 4 (chodili středa od 17h)

Pokud se Vám čas nehodí, dejte zprávičku a domluvíme se 

Pro koho? Všechny lezecké skupiny (kromě lezecké školičky).

Příspěvek: 100Kč,- (vstup na stěnu, půjčení vybavení, instruktoři), platba v hotovosti na místě.

Sobota 18.6. – Lezecké závody Monkey Cup – Česká Třebová – venkovní závody lezecké všestranosti. Sraz v 8:30h před areálem gymnázia. Předpokládaný konec závodu 16h.

S sebou: Sportovní oblečení, velká svačina, pití, 50kč na registraci. (lezečky, sedáky a magnésium bereme).

Doufáme, že se připojíte na co nejvíce lezeckých akcí a brzy se uvidíme….v případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Užívejte jaro a mějte se parádně…

Miloš a vaši instruktoři…

Jak jsme lezli, cvičili a dováděli v 1. pololetí školního roku 21/22 ? Mrkni na pár obrázků 🙂